هرساله تعداد زیادی از مردم سراسر دنیا در برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا شرکت می‌کنند و با توجه به میزان سهمیه هر کشور و قانون تنوع نژادی تعداد زیادی از مردم در این برنامه برنده می‌شوند. از آنجایی که تعداد برندگان لاتاری بیشتر از تعداد ویزاها است، همه برندگان موفق به دریافت ویزای گرین کارت آمریکا یا ویزای DV نمی‌شوند.

 برندگان لاتاری باید پس از اعلام نتیجه و در موعد مقرر برای مراحل بعد اقدام کنند زیرا برنده شدن در این برنامه تنها نیمی از مسیر است و نیمی دیگر را مراحل بعد آن شامل می‌شود و اگر کوچک‌ترین اشتباهی در مراحل بعد صورت بگیرد، می‌تواند منجر به سلب امتیاز ویزای گرین کارت آمریکا در دوره فعلی شود. همانطور که می‌دانید درصورت یکبار برنده شدن شما در لاتاری و از دست دادن این شانس طلایی، تضمینی برای دوباره برنده شدن شما در دفعات بعد وجود ندارد و لازم است درمورد مراحل بعد از برنده شدن نیز اطلاعات کافی داشته باشید اما قبل از همه این موارد باید بدانید فرم نتایج لاتاری شما چه چیزی را نشان می‌دهد.

در این مقاله قصد داریم تا با بررسی نمونه جواب لاتاری شامل نمونه جواب مثبت لاتاری و نمونه جواب منفی لاتاری، مراحل برنده شدن لاتاری و موارد دیگر آگاهی شمارا در این زمینه بالا ببریم.

نمونه جواب لاتاری


 پس از ثبت نام در لاتاری و دریافت کد کانفیرمیشن باید منتظر زمان اعلام نتایج باشید و همانطور که می‌دانید، نتایج 6ماه پس از قرعه کشی اعلام می‌شوند. برای دسترسی به نتایج دو راه پیش رو دارید؛ یا با پرکردن فرم بررسی نتایج لاتاری آنلاین مهاجر منتظر نتیجه و اطلاع رسانی باشید، و یا اگر تمایل داشته باشید می‌توانید از طریق پنل کاربری خودتون در سایت آنلاین مهاجر نتایج لاتاری خود را مشاهده نمایید

اگر تمایل دارید فرم را بصورت شخصی تکمیل کنید و نتایج را خودتان بررسی کنید، باید بدانید در صفحه اعلام نتایج کدام صفحه بیانگر برنده شدن در لاتاری و کدام صفحه بیانگر انتخاب نشدن یا بازنده شدن در لاتاری است. بنابراین ما در ادامه به بررسی این مورد می‌پردازیم و تصاویری از نمونه جواب برنده لاتاری و نمونه جواب منفی لاتاری را برای شما بررسی می‌کنیم. ضمناً به یاد داشته باشید در زمان اعلام نتایج لاتاری برای کسانی که از طریق مؤسسه آنلاین مهاجر در لاتاری ثبت نام کرده باشند، پیامکی جهت اطلاع رسانی ارسال می‌شود و با برندگان نیز تماس گرفته می‌شود.


نمونه جواب قبولی در لاتاری


اگر شما نیز از شرکت کنندگان لاتاری باشید، بعد از تکمیل فرم نتایج، صفحه‌ای جدید برای شما باز می‌شود. اگر از برندگان خوش شانس این برنامه باشید، نمونه جواب برنده شدن لاتاری مانند عکس زیر است: