معمولا افراد زیادی فقط به چگونگی سفر به آمریکا بعد از برنده شدن در لاتاری می‌اندیشند، ولی ما این مطلب را برای کسانی تهیه کرده‌ایم که به هر دلیل پس از برنده شدن در لاتاری، امکان استفاده از این موقعیت را ندارند. در این نوشته سعی شده است تمام سوالات مربوط به انصراف از حق برنده شدن در لاتاری پوشش داده شود. 

آیا امکان دارد پس از برنده شدن در لاتاری این شانس رو به شخص دیگری انتقال دهیم ؟

خیر. امکان انتقال حق برنده شدن در لاتاری وجود ندارد و فقط شخصی می‌تواند از این شانس استفاده کند که قبل از لاتاری اقدام به ثبت نام نموده و مدارک را تکمیل و ارسال کرده است و تمام حقوق برنده شدن در لاتاری فقط به نام شخص ثبت‌نام کننده می‌باشد.

آیا امکان فروش حق برنده شدن در لاتاری به شخص دیگری وجود دارد ؟

خیر. حق برنده شدن در لاتاری غیرقابل فروش است و فقط شخص شرکت کننده ( صاحب مدارک ) امکان استفاده از حق برنده شدن در لاتاری را دارا می‌باشد.

آیا امکان تمدید و یا استفاده از لاتاری در زمان دیگری وجود دارد ؟

خیر. چنین امکانی وجود ندارد و شما باید در تاریخ تعیین شده مدارک موردنیاز را به یکی از سفارت های آمریکا ارائه دهید.

اگر لاتاری برنده شویم و نرویم می‌توانیم سال بعد شرکت کنیم ؟

بله. هیچ مشکلی در خصوص ثبت نام در قرعه کشی لاتاری سال بعد وجود ندارد و متقاضی می‌تواند مجددا شرکت کند و عدم استفاده از حق وی در مرحله قبل در قرعه کشی سال جدید محاسبه نمی‌گردد.

چرا شخصی باید از حق برنده شدن خود در لاتاری انصراف دهد؟

برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا شانس بسیار بزرگی است و در واقع یک جایزه بزرگ محسوب می‌شود. شاید برای برخی از افراد سوالی مطرح شود که چرا شخصی باید از شانس خود انصراف دهد. بنابراین باید مسائلی را مطرح کنیم که احتمالا نمی‌دانید و شاید مطلع نباشید که همه برندگان لاتاری گرین کارت، صلاحیت دریافت ویزا و ورود به خاک آمریکا را پیدا نمی‌کنند و احتمال دارد پس از برنده شدن، به آن‌ها ویزا داده نشود.

در قوانین جدید لاتاری ، برندگان لاتاری برای دریافت گرین کارت باید دارای شرایط خاصی باشند، که یکی از این شرایط داشتن یک رابطه درجه یک (پدر، مادر، همسر و یا فرزند) با یک شهروند آمریکایی یا یک فرد دارنده گرین کارت آمریکا است. به همین دلایل شاید برخی افراد به دلیل ناامید شدن از این شرایط از حق برنده شدن خود در لاتاری انصراف دهند.

اما با وجود این شرایط نیز هنور هم می‌توان با استفاده از کارهای دیگر، به وسیله لاتاری گرین کارت آمریکا را دریافت کرد و نباید ناامید شد. اگر شما بتوانید ثابت کنید که برای امریکا و امنیت ملی این کشور هیچ خطری ندارید و حضور شما در این کشور مفید می باشد؛ امکان صدور ویزای لاتاری برای برندگان فراهم خواهد بود و پس از ورود به خاک آمریکا می‌توانند گرین کارت خود را دریافت نمایند.